Policové regále drevotrieskové podlažie

Základné rozmery: Výška stojek do14 000 mm.

obrázky10     Veľkosť políc podľa požadovanej nosnosti a veľkosti dodávaných dosiek.

Nosnosť jednej police 100-1000 kg/m2

 

Prevedenie:

Regálový systém je určený pre ručnú obsluhu a skladovanie voľne uloženého tovaru. Skladá sa z montovaných zvislých rámv, na ktorých sú pomocou zachycovacích háčkov uchytené nosníky, nesúce drievotrieskovú podlahu. Pre ručné ukladanie sa obvykle volí maximálna výška okolo 2500mm a zbytok miestnosti zostává nevyužitej. Pokiaľ  je nutné zvýšit kapacitu skladu je možné namontovať obslužnú uličku a tým upraviť tento typ systému na  skladovú podestu pri nosnosti uličiek do 250 kg/m2. Ako doplnok je možné vybaviť podestu výťahom do nosnosti 100 kg alebo  miestom pre vysokozdvižné vozíky.

Doplnky:<

Pre bezpečnú provádzku ponúkame ochranné rohy okolo krajných stojek, ochranné čela pre ochranu krajných rámov, vodiace lišty pre prepravky, výsuvy pre prepravky alebo celé police  (na vysúvateľné police sa môžu umiestniť špeciálne podpery pre uloženie dosiek, prepraviek, roliek, cievok a pod.), zachytné vane pre skladovanie nebezpečných kvapalín, či iné špeciálne doplnky podľa priania zákaznika. Regálový systém je možné vybaviť uzamykateľnými dverami, plechovým či pletivovým pozadím a bokmi. Pre bezpečné ukladanie do výšky nad 2000 mm doporučujeme pojazdnú plošinu.

obrázky11Montáž:

Stacionárne prevedenie: regál je ukotvený do podlahy a obslužné uličky sú medzi každou radou regálu. Šírka uličky je závislá od zpôsobu obsluhy. Podlaha musí byť zhotovená z neplastického materiálu (betón) s požadovanou nosnosťou. Plastické materiály (asfalt a pod.) sú nevhodné  a ich použitie musí byť prekonzultované s dodávateľom regálov. Ukotvenie stojek je takmer nemožné, hrozí zapadnutie do asfaltu,  nadmerné odchýlenie od kolmice a následná havária.

Pojazdné prevedenie: pre efektivnejšie využitie podlahovej plochy skladu je možné umiestniť regálové rady na pojazdný podvozok. Obe krajné rady sú ukotvené a ostatné jazdia po kolajniciach zapustených do podlahy. Obslužná ulička je len jedna a vzniká posuvom regálov.