Paletové regály – Drive-In

Paletové regály konzolové “Drive-in”

 

paletové regáleZákladné rozmery: *výška stojok do 14 000 mm

*dĺžka konzolových nosníkov podľa

požiadavky skladovania *nosnosť paletového miesta do

2000kg

Prevedenie:

Regálový systém je určený predovšetkým pre ukladanie paliet pôdorysného rozmeru 1200×800 mm (europaleta) na hĺbku 800 mm. Systém je možno upraviť pre skladovanie dosiek, cievok a iných materiálov. Skladá sa z montovaných zvislých rámov na ktorých sú zachytené konzole nesúce lyžiny. Europalety sú zakladané tesne za sebou v tuneli na lyžiny. Pre iný rozmer paliet je možné regálový systém upraviť. Tento typ regálového systému je určený pre skladovanie väčšieho množstva výrobkov pri malom sortimente. Povrchová úprava je  prevedená dvojvrstvým náterom syntetickou farbou v odtieňoch modrá a žlta. Podľa požiadavky prevádzame rôznu farebnú kombináciu podľa dostupnosti farieb na  trhu, teda odtiene ČSN a RAL. Ďalšou ponukou povrchových úprav je nanášanie práškových farieb a  pozinkovanie.

Doplnky:  Pre bezpečnú prevádzku skladového priestoru je možné regále dovybaviť ochrannými rohmi okolo krajných stojok, ochranným čelom pre ochranu krajných rámov, ochrannými návlekmi stojok (ochrana pri zakladaní paliet do tunelu).

drive-inĎalej ponúkame úpravy pre uloženie dosiek, prepraviek, cievok sudov a pod., alebo iné špeciálne nadstavby podľa priania zákazníka.

Montáž:

paletové regályStacionárne prevedenie: regál je ukotvený do podlahy a obslužné uličky sú z čela regálu. Usporiadanie skladu je možné v štýle “prvá dovnútra, prvá von”. To znamená, že paleta uložená z jednej strany ako prvá je odobraná zo strany protiľahlej tiež ako prvá. Obslužné uličky sú teda z oboch strán. Druhou variantou je usporiadanie “prvá dnu, posledná von”. Teda paleta ukladaná do tunelu ako prvá je vyskladňovaná ako posledná. Obslužná ulička je len z jednej strany. Podlaha musí byť  zhotovená z neplastického materiálu (betón min trieda B25) s požadovanou nosnosťou viď ČSN 74 4506. Plastické materiály (asfalt a pod.) sú nevhodné a ich použitie musí byť prekonzultované s dodávateľom regálov. Hrozí zapadnutie stojok do asfaltu, nadmerné odchýlenie od kolmice a následná havária, taktiež ukotvenie stojok proti posunutiu je veľmi obtiažne.